Yavru Sahiplendirme

Tedy Poodle House

Ücretsiz Olarak Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...

bilgi@benimyavrum.com

7/24 Destek Alabilirsiniz

0546 151 26 24

7/24 Arayabilirsiniz

Tedy Poodle House

7/24 Mesajlarınızı Bekliyoruz.

admin ajax 3
admin ajax 2
admin ajax
admin ajax 1
10 Soruda Yavrular Hakkında Doğru Bilgi

Sık Sorulan Sorular

Neden Tedy Poodle ?

Bu ırka aşık 2 dost , sürekli yenilenen padoklar ve bir birinden üstün yetişkinler ile en geniş yelpaze ile hizmet vermekteyiz. Asla sayı önemli değil. Bilinenin aksine boyutların renklerin aksine en önemlisi karakterli ebeveynlere sahip olunması. Neden mi karakter diyoruz. Çünkü poodlelarda karakter aktarım sonucu yavrulara geçmekte. Örnek verecek olursak.

Poodle ırkı yalnızlık ankisiyitesi oldukça yüksek ırk. Ancak bu karakteristik özellik yanlış üretimlerle artmakta ve bu özel ırka ihanet edilmektedir. Sadece bir örnek vererek anlatmaya çalıştığımız durumların daha vahim hallerine de şahitlik etmekteyiz.
Bizler yüzlerce ebeveynden seçerek getirttiğimiz yetişkinler ile Ülkemizde ki en küçük ve en büyük Poodle ırkı mensuplarına ev sahipliği yapmaktayız. Yani poodle denince TEDYPOODLEHOUSE dememizin altını doldurduk. Hadi gelin bu aileye katılarak mutluluğumuza ortak olun 😊

Neden Poodle ?
Tüy dökme sorunu olmayan Poodle Yavrular, ev içi uyumu maksimum, anti alerjik , dünyanın en akıllı ev içi köpeği olması ve en önemlisi çocuk gelişiminde ekstra öneme sahip olması
Poodle Yavrularda Boyutlar Nedir ?
Federasyonlarda belirlenen ölçütler şu şekildedir.
1) Toy Poodle : 23-29 cm omuz yüksekliği.
2) minyatür Poodle: 30-38 cm omuz yüksekliği.
3) Midyum Poodle: 38-47 cm omuz yüksekliği.
4) standart Poodle: 47-60 cm omuz yüksekliği

Bunlar başlıca boyutlar olsa da geliştirilen bu türlerde 2 boyut daha üretilmiş ve bunlar şu şekilde boyutlandırılmıştır.
Teacup Poodle : 22cm ve aşağı ölçülerde olup fincan boyut olarak adlandırılmıştır
Giant Poodle. Genel olarak 58 cm üzeri olmakla beraber boyut harici kalın bir yapıya sahiptir.
Poodle Cinsler Nasıl Ayırt Edilir ?

Bu soru tam bir uzmanlık sorusu ve en hassas nokta tam olarak bu sorudur. Poodlelar bir çok yakın ırk ile melezlenmekte ve bu üretimler genellikle hüsran ile bitmekte. Bir çok üretici melezleşmiş yavrularını ufak aylarda poodle olarak satmakta ve sahiplenen aile ileriki dönemde ciddi mağduriyetler yaşamakta. Sahiplenen aileler bu mağduriyette cezayı üretici yerine genelde o masum yavruya kesmekte ve olan o suçsuz yavruya olmakta.
Lütfen alanında uzman ve kendini bu ırka adamış bizler için kıyaslama yaparken bu hassas noktayı atlamayınız.
Belki sizin için maddi kayıp olarak görülsede aslında bir yavrunun tüm ömrü bu ceza ile geçecektir.
Scr’li yavrularda dahi yapılan hataları duymaktayız. O yüzden anne altından veya güvenilir kurumlardan sahiplenme yapmanızı öneriyoruz. ülkemizde ki en üst yetişkin poodle grubuna sahibiz ve sizler ile beraber daha da büyümeyi hedefliyoruz🙏
Sizleri de #tedypoodlehouseailesi ne bekliyoruz ☺️

Poodle Yavrularda Renkler Nelerdir ?

Genel tanımda ana renkler; siyah, gri,beyaz ve fawn ( kahverengi tonlar)

Ancak bu renkler scalada günümüzde çokça farklılaşmış ve geliştirilmiş durumdadır.
Anlaşılabilir olması adına şöyle açıklamaya çalışalım.
Beyaz: düz beyaz lekesiz
Gri: silver flu
Açık apricot: kremsi renk
Koyu apricot: kırmızıya çalan
Red: kahverengi
Redbrawn: koyu kahverengi
Dark Red : siyaha çalan koyu kahverengi
Yukarıda bulunan renkler karakter ve yapıyı değiştirmez. Her boyutta bu renkler mevcuttur

Poodle Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Bu ırk ve diğer tüm yoğun tüylü ırklar için geçerli olan en önemli faktör doğru beslenme ve kostüm bakımıdır.

Besin seçiminde sebzeli ve balık türevleri ağırlıklı mamalar tercih edilmesi önem arz etmekle beraber sürekli aynı mamaların verilmemesinde büyük fayda vardır. Ani mama değişiklerinde bağırsak florasında bozulmalar olmaması adına yapılması gereken en önemli önlem şudur, mama bitmeye yakın yeni mama ile karıştırılarak diğer mamaya geçiş yaptırılmalı. Son kullanacağınız mamanın mide ve bağırsakta reaksiyon vermemesi için buna hassasiyet göstermeniz elzemdir.

Bir diğer konu ise kostüm yani kürk bakımı. Poodle ırkı aralıklı ve düzenli bakıma yani taranmaya ihtiyacı olan bir ırktır. Koku yapmayan kürkü sayesinde az sıklıkta yıkanma ihtiyacı vardır. Düzenli tarandığında kıtık yani düğüm sorunu olmamaktadır. Ortalama 3 ayda bir traş önermekteyiz.

Diğer bir konu ise diş bakımı.
Bu konuda bir çok yardımcı ecza bakımlar olmasına rağmen biz genelde doğal yöntem olan havuç önermekteyiz. Hayvanınız havucunu ısırarak tartar temizliği ile birlikte renk için pigment desteği almakta ve şeker dengesini sağlamakta.

Tırnak bakımı ise traşlarında petgroom tarafından kesilmesi kafidir.

Poodle Yavruları Nasıl Eğitiyorsunuz ?
Poodle ırkı üstün zekası ile her yaşta öğrenmeye aç ve sürekli sahibini mutlu etmeye kendini adamış bir ırktır. Öğrenirken size kahkaha ve enerji dolu zamanlar geçirteceğinden ve kendisininde mutlu olacağından emin olabilirsiniz.
Büyük travmalar yaşamadığı sürece eğitmene ihtiyaç duymaz.
Tabiki üstün becerilerini sergilemesini ve bazı alışkanlıklarını değiştirmek istediğinizde Profesyonel eğitmenlere sizi yönlendirmemiz mümkün.
Siz sadece etrafınızda sürekli size pozitif enerji verecek bu ırka sahip olmaya hazırlayın kendinizi 😊
Poodle Cinslerde Sağlık Sorunları Nelerdir ?

Genel olarak narin yapılarına rağmen üst düzey dayanımı olan bir ırktır. Atletiklik kısmını abartıp , hiperaktiflik boyutuna geçebilmekteler 😃

En yaygın hastalıkları kalça çıkığı olarak bilinmekte. Diz kapağı sorunları da 2. sırada.
Yanlış beslemeye dayalı tüy ve bağırsak problemleri ile devam etmekte.

Ama en üzücüsü yanlış eşlemeler sonucu olan yapı bozukluklarıdır. Tedavisi imkansız yada uzun olan bu hastalıklara meyil vermemek için lütfen doğru strateji ile seçiminizi yapınız.

Poodle Yavrularda Veteriner İhtiyacı Nelerdir ?

Tüm ırklarda olduğu gibi doğru bir aşı programı ile birlikte 6 ayda bir genel kontrol önermekteyiz.
Diş sayımı ve eklem hastalıklarında erken teşhis çok önemlidir. Bazı durumlarda ek gıdalara ihtiyaç duyan hekimlerimize erken gidilmesi bir çok hastalığın önüne geçmenize sebep olacaktır 🙏

Poodle Üremeleri Nasıl Olur ?

Dişi poodle en az 14 aylık olmak üzere ikinci kızanını görmeli. Her doğum sonrası en az 1 kızan dönemini boş ( eşleşmeden ) geçirmeli. Ve bir poodle en fazla 4 doğum yaptırılmalı. Eşlemeler de uygun erkek ile döllenme sağlanmalı. Bu konuda TEDY POODLE HOUSE ile iletişim sağlayarak bilgi alabilirsiniz. Eşsiz üstünlükte ki erkekleri ile dişinizi buluşturmanız yeterli 😊

Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı Cevaplamak Bizi Mutlu Edecek ...